Blog
Czym różnią się rury hdpe od rur pvc i do czego się nadają?
Rury HDPE (High-Density Polyethylene) i rury PVC (Polyvinyl Chloride) to dwa różne rodzaje rur wykonanych z tworzyw sztucznych, które mają inne właściwości i zastosowania. Oto główne różnice między nimi i możliwości ich wykorzystania.
Co robić z odpadami z tworzyw sztucznych? Możliwości zagospodarowania odpadów
Zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych jest istotne dla ochrony środowiska i redukcji negatywnego wpływu plastiku na naszą planetę. Istnieje kilka możliwości skutecznego postępowania z odpadami z tworzyw sztucznych. Pamiętaj, że każdy ma wpływ na ilość generowanych odpadów z tworzyw sztucznych.
Co robić ze zużytymi beczkami?
W Polsce coraz częściej spotykamy się z koniecznością pozbycia się zużytych beczek, zwłaszcza w przemyśle, rolnictwie czy budownictwie. Problem ten dotyczy zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i indywidualnych użytkowników. W naszym kraju istnieje jednak wiele możliwości odpowiedzialnego i bezpiecznego pozbycia się takich odpadów.
Wpływ produkcji palet z tworzyw sztucznych na środowisko
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej coraz więcej uwagi zwracamy na to, jak nasze działania wpływają na otaczające nas środowisko. Jednym z tematów, które zyskują na znaczeniu, jest recykling i ponowne wykorzystanie różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się bliżej kwestii wpływu produkcji palet z tworzyw sztucznych na środowisko naturalne.
Drugie życie odpadów poprodukcyjnych. Co można z nich wytworzyć?
Recykling tworzyw sztucznych to proces, który ma na celu przekształcenie zużytych materiałów w nowe produkty. Dzięki temu zmniejsza się ilość odpadów trafiających na wysypisko, a jednocześnie oszczędza się surowce naturalne i energię potrzebną do produkcji nowych tworzyw.
Fakty i mity na temat plastiku
W ostatnich lataniach wiele można było usłyszeć na temat konieczności ograniczenia użycia plastiku. Plastik przez część mediów przedstawiany jest tylko w negatywnym świetle – mówi się o odpadach zalegających na wysypiskach przez setki lat oraz o jego rzekomym negatywnym wpływie na ludzkie zdrowie, gdy używany jest jako opakowanie do żywności. Czy to wszystko jest prawdą? Sprawdźmy!
Kilka słów o big-bagach, czyli workach do utylizacji odpadów
Osoby, które przeprowadzały remont swojego domu lub mieszkania, zapewne wiedzą, że odpadów poremontowych nie można wyrzucać do kontenerów na „zwykłe” odpady. Zgodnie z prawem należy je zgromadzić w specjalnie zamówionym kontenerze lub worku typu big-bag oraz zlecić ich odbiór wyspecjalizowanej firmie recyklingowej. W przypadku np. skuwania kafelków w niewielkiej łazience zamówienie dużego kontenera jest nieopłacalne – klienci chętniej wybierają więc big-bagi. Co warto o nich wiedzieć?
Dlaczego rury PCV to świetny materiał recyklingowy?
Rury PCV (właściwy, międzynarodowy skrót to PVC – polyvinylchloride, czyli polichlorek winylu) cieszą się dużą popularnością w branży budowlanej. Jeśli chodzi o instalacje kanalizacyjne, z powodzeniem wypierają rury żelazne. Są od nich lżejsze, nie rdzewieją i cechują się większą wytrzymałością właściwą. PCV jest też bardziej odporne na działanie bakterii w gruncie, a do tego cechuje się niższym tarciem – instalacje wymagają więc wytwarzania mniejszego ciśnienia, czyli – mniejszego zużycia prądu. Rury PCV mogą być użytkowane nawet 50 lat, a po tym czasie i tak są bardzo wartościowym materiałem recyklingowym. Jak to możliwe?
Co zrobić ze starymi paletami magazynowymi?
Jednym ze stałych elementów wyposażenia magazynu są palety. Wszechstronne zastosowanie i trwałość sprawiają, że wykorzystywane są zarówno przez firmy, jak i indywidualne osoby. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy palety magazynowe są zniszczone lub przestały być potrzebne? Dowiedz się, co można zrobić ze starymi paletami.
Jakie surowce nie nadają się do ponownego wykorzystania?
Recykling to proces odzyskiwania surowców wtórnych i ponownego włączenia ich do obiegu. Jego celem jest ograniczenie zużycia materiałów pozyskiwanych z natury oraz zmniejszenie produkcji odpadów. Istnieją jednak przedmioty, które – choć są wykonane z surowców odnawialnych – nie nadają się do wtórnego przetworzenia. Od czego to zależy? Odpowiedź poniżej.